You are not logged in.

#1 2012-06-19 10:44:53

marcus18
Member
Registered: 2012-06-19
Posts: 1

[PL] Problem z post_install i .INSTALL

Witam wszystkich. Mam problem z instalacją odtwarzacza Clementine. Po dzisiejszej aktualizacji jądra Linux do wersji 3.4.3-1-ARCH. Clementine przy próbie uruchomienia zaczął się wyłączać. Więc go odinstalowałem i próbowałem zainstalować ponownie, a tu pojawia się ten komunikat.

5/7) instalowanie protobuf                             [-----------------------------] 100%
(6/7) instalowanie qca-ossl                             [-----------------------------] 100%
ostrzeżenie: wystąpił błąd podczas rozpakowywania .INSTALL (Write failed)
(7/7) instalowanie clementine                           [-----------------------------] 100%
sh: post_install: nie znaleziono polecenia
błąd:  komenda nie wykonała się poprawnie
Opcjonalne zależności dla clementine

Mimo to nadal występuję ten problem. Znalazłem podobny temat , jednak u mnie jest miejsce w /tmp. Mimo tego spróbowałem zmienić miejsce tak jak tu ktoś napisał.
https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=135897
Podczas instalacji czy to przez pacman lub yaourt występuje ten sam problem. Jeszcze gdy uruchomię Clementine z konsoli i potem klikam na jakiś utwór. To wtedy odtwarzacz się wyłącza. A komunikat jaki występuje to Błąd szyny. Może ktoś mi podpowiedzieć jak to rozwiązać?

ROZW. Jak się okazało nie działała też reszta funkcji:  post_install, pre_install itp. Pomogło przeinstalowanie base-devel i restart systemu.

Last edited by marcus18 (2012-06-19 12:54:31)

Offline

Board footer

Powered by FluxBB