You are not logged in.

#26 2015-08-08 14:17:11

karol
Archivist
Registered: 2009-05-06
Posts: 25,440

Re: [PL] Polskie forum

dracorp wrote:

A nie lepiej uaktualnić główne wiki?

To zależy od wizji osób, które chcą prowadzić polską wiki. Jeżeli koniecznie chcą mieć obrazki, a https://wiki.archlinux.org/ na to nie pozwala, to muszą postawić swoją.

Offline

#27 2015-08-08 16:00:29

kichawa
Member
Registered: 2008-07-15
Posts: 32

Re: [PL] Polskie forum

Jak zwykle wątek ten rozmył się na kilka tematów. Domena, polskie forum, polska wiki. Pozwólcie że skupie się na tej ostatniej. Polska wersja wiki. Niekończąca się dyskusja... od lat. Było kilka zrywów, owszem.

Wiąże się to z przetłumaczeniem wszystkich artykułów a potem utrzymywanie ich aktualnych wersji. Jest to wg mnie nielada wyzwanie dla polskiej społeczności Archlinuxa.

Bez konkretnych deklaracji akcja ta nie ma szans powodzenia. Są osoby, które od czasu do czasu tłumaczą fragmenty wiki na:

https://wiki.archlinux.org/index.php/Ma … 8Polski%29

ale daleka droga do pełnej dokumentacji w języki polskim.
Możecie również prześledzić odpowiednie wątki na forum http://archlinux.archcon.pl/forum/.
Dopiero Jeśli zbierze sie zadeklarowana i sumienna drużyna jest szansa donieść ten pierścien na miejsce. Ale ta droga nie ma końca. Musicie wiedzieć, że za jakiś czas bez ciągłej pracy Wasze tłumaczenia staną się nieaktualne. Tłumaczenie to żmudna praca.

Last edited by kichawa (2015-08-08 16:01:36)

Offline

#28 2015-08-10 10:00:03

pb
Member
From: Krakow, PL
Registered: 2014-12-26
Posts: 336
Website

Re: [PL] Polskie forum

Cóż, zdaje się, że chętnych do pracy jest przysłowiowe 5 osób na krzyż. Wiki po polsku, które się znajduje pod wskazanym przez Ciebie adresem wg mnie musi albo zostać w dużej części usunięte, albo musi zostać doprowadzone do stanu jaki mamy w 2015 r. Niestety sporo tam artykułów, które znaczenie mają jedynie historyczne i niektóre osoby mniej obeznane z linuksem w ogóle, a Archem w szczególności, próbując zastosować się do polskich poradników idą na manowce.
Jestem gotów wesprzeć tłumaczenia, zwłaszcza tych rzeczy, gdzie lepiej się czuję (czyli np. kwestie związane z Plasma 5).
Z racji ogromu pracy, jaki jest potrzebny do przetłumaczenia i utrzymywania aktualnych wiki, konieczne byłyby - o ile znajdą się już osoby chętne - określenie harmonogramu tych prac i rozpoczęcie od tego co najważniejsze, a potem powoli rozszerzać działania.
Inna sprawa, to dla ilu osób w ogóle, polskie tłumaczenia byłyby przydatne. Mam wrażenie, że społeczność Archa w Polsce nie jest bardzo rozbudowana, a zdecydowana większość dość dobrze porusza się w języku angielskim.

Offline

#29 2015-08-10 11:02:10

nbvcxz
Member
From: Poland
Registered: 2007-12-29
Posts: 202

Re: [PL] Polskie forum

pb wrote:

Z racji ogromu pracy, jaki jest potrzebny do przetłumaczenia i utrzymywania aktualnych wiki, konieczne byłyby - o ile znajdą się już osoby chętne - określenie harmonogramu tych prac i rozpoczęcie od tego co najważniejsze, a potem powoli rozszerzać działania.

Dochodzimy powoli do sedna sprawy. Moim zdaniem problem leży nie tylko w ilości chętnych osób ale i zarządzaniem oraz koordynacją prac osób zaangażowanych w tłumaczenie i utrzymanie innych działań polskiej wspólnoty. W skrócie: trzeba by znaleźć chętnych do tłumaczeń, podzielić na mniejsze fragmenty a następnie osoba koordynująca musi dbać o wykonanie pracy przez cały zespół. Taki swojego rodzaju management. Bez tego będziemy mieli kilka spontanicznych zrywów i sprawa znowu przyschnie.

pb wrote:

Inna sprawa, to dla ilu osób w ogóle, polskie tłumaczenia byłyby przydatne. Mam wrażenie, że społeczność Archa w Polsce nie jest bardzo rozbudowana, a zdecydowana większość dość dobrze porusza się w języku angielskim.

Odpowiedź nie jest prosta. Samo Wiki po polsku nie jest koniecznością. Angielska wersja jest w większości przypadków super klarowna. Ale u nas arch potrzebuje "advocacy", czegoś co tym razem przyrównałbym do działań marketingowych. W tym znaczeniu polska strona jest niezbędna ale uzupełniona (czy raczej koegzystująca) ze stroną na FB, G+ czy w innych mediach społecznościowych.
Mam nadzieję, że to (dyskusja o utrzymaniu stronki) jakiś zalążek burzy pomysłów i działań w temacie rozwoju polskiej społeczności.


Lenovo G50 | LXQT-git | compton | conky

Offline

#30 2015-08-10 14:46:26

sir_lucjan
Member
From: Krakow, Poland
Registered: 2014-11-26
Posts: 19
Website

Re: [PL] Polskie forum

Dostałem info, że domena jest już aktywna - zatem możemy już działać w kwestii forum/portalu.


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
[AUR]  [GitHub]

Offline

#31 2015-08-10 16:07:19

pb
Member
From: Krakow, PL
Registered: 2014-12-26
Posts: 336
Website

Re: [PL] Polskie forum

nbvcxz wrote:

Dochodzimy powoli do sedna sprawy. Moim zdaniem problem leży nie tylko w ilości chętnych osób ale i zarządzaniem oraz koordynacją prac osób zaangażowanych w tłumaczenie i utrzymanie innych działań polskiej wspólnoty. W skrócie: trzeba by znaleźć chętnych do tłumaczeń, podzielić na mniejsze fragmenty a następnie osoba koordynująca musi dbać o wykonanie pracy przez cały zespół.

Wystarczy podzielić na określone "tematy". Nie trzeba tego nawet wówczas jakoś odgórnie koordynować, bo zaraz się znajdzie ktoś, kto owej koordynacji nie będzie się chciał podporządkować. Polakami jesteśmy i w większości przypadków mało kto lubi pracować tu w grupie. Tak, czy inaczej - jest to do ogarnięcia, ale - fakt - trzeba nad tym pomyśleć i zorganizować.

nbvcxz wrote:

Samo Wiki po polsku nie jest koniecznością. Angielska wersja jest w większości przypadków super klarowna. Ale u nas arch potrzebuje "advocacy", czegoś co tym razem przyrównałbym do działań marketingowych. W tym znaczeniu polska strona jest niezbędna ale uzupełniona (czy raczej koegzystująca) ze stroną na FB, G+ czy w innych mediach społecznościowych.

Nie wiem, czy Arch potrzebuje "advocacy" smile Był, jest i będzie w miarę niszową dystrybucją (o ile w ogóle to dystrbucja), która i tak zawsze oberwie od zwolenników Debiana, Fedory, Ubuntu, itd. itp. /niepotrzebne skreślić wink /. Z uwagi na podejście jej głównych deweloperów, Arch nigdy - przez proces oryginalnej instalacji - nie stanie się dystrybucją, która trafi pod strzechy. Pytanie zatem, czy zamiast trudzić się w tłumaczenie wiki nie lepiej jest po prostu tworzyć niezależne od wiki "swoje" wiki. Dlaczego? Mając - skromne, bo skromne - doświadczenia z tłumaczeniem wiki w Manjaro, często dochodziłem do wniosku, że... bez sensu jest tłumaczyć, albowiem owe wiki, które miało być tłumaczone jest już raczej mocno nieaktualne, albo... nawet jeśli zostanie przetłumaczone, to i tak będzie słabo zrozumiałe przez kogoś, kto nie "siedzi w temacie". Wiki Archa się nie różni. Bardzo różnie jest/bywa z jego aktualnością jak i z zasadnością porad tam prezentowanych. Ok, w 90% się sprawdza. To dużo. Niemniej jednak bywa tak, że wiki należałoby napisać od zera, czyli nie kierując się oryginalnym (angielskim?) tekstem.
Być może zatem, ową rolę "advocacy" zdecydowanie lepiej wypełniłyby: dobra strona z artykułami (niekoniecznie nawet ściśle trzymająca się "archowych reguł gry"), bieżące informacje o istotnych rzeczach, które się w Archu dzieją, ewentualnie z krótkimi howto oraz dobre forum. To, co naprawdę przyciąga użytkowników linuksa do jakiejś dystrybucji - przynajmniej z mojego doświadczenia - to dobre forum, gdzie ludziom się chce. W sumie człowieka, który ma jakiś problem guzik obchodzi odpowiedź: zadaj pytanie w google, która sama w sobie do niczego nie zmierza, a potencjalnego użytkownika jedynie zniechęca. Sorry, wiem, że odpowiadanie po 1000 razy na to samo pytanie jest wkurzające, jednakże uczestnicząc w forach związanych z Archem lat już kilka, za wyjątkiem kilku doskonałych leniwców, raczej nie zauważyłem osób, które czekają na gotowca dostosowanego do jego partykularnego przypadku (no, może z 1-2 wyjątkami smile ).
Cóż... trzeba sobie przyjąć na bary nurkowanie i tyle (nurkowanie: "Nie gadamy. Nurkujemy. - jak to w jednym z kabaretów było).

Offline

#32 2015-08-10 18:48:06

kichawa
Member
Registered: 2008-07-15
Posts: 32

Re: [PL] Polskie forum

@pb

Czyli myślisz o czymś na krój ubucentrum? Takie rozbudowane artykuły posty na jakiś temat?
Od tego jest agregator: https://planet.archlinux.org
Każdy może się do niego zapisać i tworzyć kontent.

@all
Są ludzie którzy narzekają/narzekali na support na kanale irc. Są ludzie którzy narzekają na support na forum.
Nawet jeśli jedna osoba na którymkolwiek z tych mediów odeśle do google, druga może odpowiedzieć w sposób prosty i zrozumiały. Od tego ile jest tych drugich zależy jakość community.

Offline

#33 2015-08-10 18:53:47

karol
Archivist
Registered: 2009-05-06
Posts: 25,440

Re: [PL] Polskie forum

kichawa wrote:

@all
Są ludzie którzy narzekają/narzekali na support na kanale irc. Są ludzie którzy narzekają na support na forum.
Nawet jeśli jedna osoba na którymkolwiek z tych mediów odeśle do google, druga może odpowiedzieć w sposób prosty i zrozumiały. Od tego ile jest tych drugich zależy jakość community.

LMGTFY jest proste i zrozumiałe :-)


Czy ktoś wie, co będzie pod adresem www.archlinux.pl ? Póki co, zgłasza się aftermarket.

Offline

#34 2015-08-10 22:27:05

pb
Member
From: Krakow, PL
Registered: 2014-12-26
Posts: 336
Website

Re: [PL] Polskie forum

kichawa wrote:

@pb
Czyli myślisz o czymś na krój ubucentrum? Takie rozbudowane artykuły posty na jakiś temat?
Od tego jest agregator: https://planet.archlinux.org
Każdy może się do niego zapisać i tworzyć kontent.

Myślę o tym, że cokolwiek w języku polskim, związane z Archem, winno znajdować się na łatwo rozpoznawalnej, polskiej stronie. Jeśli raz na jakiś czas pojawi się po polsku coś na Planecie Archa to nikt nie będzie tego odwiedzać. Zresztą... jak dotąd, to chyba nie bardzo wiele było tekstów na planet.archlinux.org w języku polskim smile

Offline

#35 2015-08-11 12:37:00

kichawa
Member
Registered: 2008-07-15
Posts: 32

Re: [PL] Polskie forum

Spróbujmy wykorzystać Nasz zapał.

Przygotowałem dokument[1] z rozpisanym zakresem obowiązków jakie wg mnie powinna spełniać społeczność.
Jeśli ktoś chce się realizować w INNYM zakresie prac lub widzi sam siebie w bardziej ZAWĘŻONYM zakresie również zachęcam do edycji dokumentu.

Nie wszystkie z tych przestrzeni muszą zostać przez Nas wypełnione (np z braku rąk do pracy). Możemy wybrać tylko część z nich ale jak już się na któreś zdecydujemy to wypełnijmy narzucony przez siebie samych plan.

O tym czy i jak coś zostanie zrobione zadecydują sami chętni, którzy podejmą się któregoś z wyzwań.
Jeśli dany podpunkt wybierze TYLKO jedna, nie martw się. To ona zadecyduje czy będzie w stanie sama uciągnąć temat czy będzie potrzebować pomocy. Jeśli takiej pomocy nie znajdziemy porzucimy ten temat.
Być może wielu z Nas nie wie jak będzie wyglądać ich plan tygodnia po wakacjach. Dołączyć można w każdej chwili!

Nie bój się być pierwszym!

[1] https://etherpad.mozilla.org/archlinux

Offline

#36 2015-08-11 13:05:18

pb
Member
From: Krakow, PL
Registered: 2014-12-26
Posts: 336
Website

Re: [PL] Polskie forum

kichawa wrote:

Przygotowałem dokument[1] z rozpisanym zakresem obowiązków jakie wg mnie powinna spełniać społeczność.

OK. W dużej części mogę się do tego przyłączyć (potem podam co jak i gdzie). Z mojej strony jedna uwaga - podzielmy się obowiązkami na wiki, albowiem gdy tłumaczą teksty osoby, które nie są obeznane w jakimś np. środowisku, to wychodzą - niekiedy - potworki.
Zerknij na: http://archlike.darmowefora.pl - wydaje mi się, że sporą część znajdujących się tam poradników można będzie przenieść i wykorzystać. Tam ja występuję jako pavbaranov, Lucek - który też już deklarował współpracę - pod tym samym nickiem co tu. Myślę, że zarówno On, jak i Marcin nie będą mieli nic przeciwko wykorzystaniu tych tekstów. Sporo tam również PKGBUILDów.
Bierzcie i jedzcie smile

Offline

#37 2015-08-11 15:45:58

sir_lucjan
Member
From: Krakow, Poland
Registered: 2014-11-26
Posts: 19
Website

Re: [PL] Polskie forum

Ze swojej strony oferuję domenę (udostępnię wszelkie dane do zarządzania), mogę moderować forum, udzielać się na IRC. Do tego dorzucę źródła udostępniane na AUR i parę poradników na różne tematy. Zależy mi na tym, by polska społeczność stale się rozwijała.


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
[AUR]  [GitHub]

Offline

#38 2015-08-11 20:38:28

dracorp
Member
From: Poland, Gdańsk
Registered: 2010-05-11
Posts: 10
Website

Re: [PL] Polskie forum

Dopisałem się do wiki ale z tym 1 artykuł na miesiąc to nie obiecuję. Już od dłuższego czasu miałem się za to wziąć ale ciągle coś wypadało. Teraz są wakacje, dobra pogoda więc jak mogę to poza domem. Może coś z tego wyjdzie.

@kichawa: nawet nie wiedziałem że nasze forum to suport smile

Last edited by dracorp (2015-08-11 20:39:25)


My AUR packages

Offline

#39 2015-08-12 07:56:30

Barthalion
Forum Fellow
From: Poland
Registered: 2010-02-26
Posts: 111

Re: [PL] Polskie forum

Pozwólcie, że powtórzę wszystko to, co napisałem wczoraj na IRC-u.

Po pierwsze, nie widzę sensu wymagania od kogokolwiek spełniania norm typu 1 artykuł na miesiąc czy odpisania na każdy wątek. Co prawda rozumiem o co kichawie chodzi, ale wiem też, że takie zobowiązania prędzej czy później prowadzą do wypalenia i zniknięcia człowieka ze społeczności. Zgadzam się jednak z tym, że żeby przyciągać do siebie jak najwięcej nowych użytkowników, nie możemy niestety zignorować żadnego problemu i będzie trzeba chociaż spróbować znaleźć co jest nie tak.

Po drugie, odpuśćmy sobie tłumaczenie wiki per se. Skupmy się na Beginners' Guide, Installation Guide (które jest tak naprawdę jedynym oficjalnym źródłem wiedzy dot. instalacji) oraz artykułach ościennych, czyli partycjonowanie, systemy plików, itd.. Arch Linux to nie Ubuntu i użytkownik wiedział na co się pisze, w związku z czym powinien znać angielski na tyle dobrze, by potem z pomocą wiki poradzić sobie z wybranym środowiskiem graficznym.

Po trzecie, stare forum lepiej wyłączyć albo ustawić w tryb tylko do odczytu. Użyty silnik forum to kompletna tragedia dla użytkowników i moderatorów, poza tym jest tam po prostu bałagan, na który szkoda czasu. Ponadto szkoda czasu na pisanie skryptu konwertującego starą bazę na nowy silnik; po prostu zróbmy to tym razem dobrze. Idąc przykładem oficjalnego forum, oprzemy się o FluxBB, umieścimy podobne pytanie przy rejestracji, żeby odsiać spam, a osoby bez terminala pod ręką będą mogły napisać e-maila do administratora forum albo wejść na IRC-a i spytać o co chodzi.

Co do strony głównej, uważam, że to jedna z lepszych rzeczy ze świętej pamięci archlinux.pl i poza szlifierką niczego jej nie potrzeba. Zamierzam jednak poeksperymentować ze statycznymi generatorami stron takimi jak Nikola i Hugo, bo tak naprawdę nie mamy żadnej dynamicznej treści na stronie.

Gdzieś w między czasie padła kwestia poradników z archlike – uważam, że nie powinny one bezpośrednio trafić na wiki albo forum. Rzeczy tego typu, filozoficznie bardziej ubucentrowe, powinny dostać swoją subdomenę i być może być prowadzone w charakterze bloga.

Co do strony na wiki z zagranicznymi społecznościami, po prostu ją zmodyfikuję gdy zakończymy wszelkie dyskusje i skończymy konfigurować stronę, forum i całą resztę tak, aby wskazywała na nasze odnośniki i kanał IRC.

Oczywiście biorę na siebie wszystkie technikalia. Będę też okazjonalnie skanować treści na forum/blogu pod kątem herezji i zamieniać się w inkwizycję. Poza tym to chyba tyle, mam nadzieję, że niczego nie pominąłem.

Offline

#40 2015-08-12 09:55:15

pb
Member
From: Krakow, PL
Registered: 2014-12-26
Posts: 336
Website

Re: [PL] Polskie forum

Barthalion wrote:

Po pierwsze,(...)

To zależy co - jako społeczność Archa - chcemy osiągnąć. Jeśli chcemy (pytanie czy chcemy) "popularyzacji" tej dystrybucji, to musimy stać się mocną i świadomą społecznością, która swoją wiedzą się dzieli. W różny sposób. W miarę częste pisanie czegokolwiek (nie chodzi mi w tym słowie o "jakość") zwykle daje jeden efekt: o dystrybucji, o nas się mówi, przez co staje się popularniejsza. Innymi słowy jest to szersze pytanie nie o to co powinniśmy robić, tylko o to co chcemy zrobić, czym chcemy być. Dopiero po odpowiedzi na to pytanie możliwe będzie dostosowanie do niej najlepszych środków, które ów cel pomogą zrealizować.

Barthalion wrote:

Po drugie, odpuśćmy sobie tłumaczenie wiki per se.

No i z tym, osobiście, mam najwięcej problemów. Zdarzają się - i to wcale często - strony na wiki Archa, które są w swej treści wadliwe. Tłumaczenie ich nie ma zatem żadnego sensu. Z drugiej strony lepiej by mimo wszystko pewne treści, które winny być na wiki były i to - wg mnie - także w języku polskim. Mamy zatem do wyboru - "wpiąć" się w anglojęzyczne wiki i wpierw poprawiać artykuły, a następnie je... tłumaczyć smile albo - co do zasady - niemalże usunąć całą polską część wiki (w wielu miejscach jest po prostu albo zdezaktualizowana, albo prowadząca donikąd, albo cierpi na inne jeszcze przypadłości) i pozostawić wyłącznie przetłumaczone podręczniki instalacyjne i - jak to Barthalion stwierdził "artykuły ościenne", a ewentualne nasze "podręczniki" wrzucać do czegoś co jest blogopodobne, na jakąś polską Planetę Archa. Kurczowe tłumaczenie stron na wiki to nie tylko ogrom pracy z tłumaczeniem, ale przede wszystkim - w niektórych przypadkach - po prostu konieczność włączenia się w prowadzenie anglojęzycznej wersji wiki. Wg mnie inaczej się nie da.

Offline

#41 2015-08-12 14:52:44

Fixxer
Member
From: Poland
Registered: 2011-08-29
Posts: 210

Re: [PL] Polskie forum

Oferuję pomoc w zakresie moderowania forum i udzelania porad na kanale IRC (wieczory), redakcja/korekta tekstów.

Last edited by Fixxer (2015-08-12 14:57:28)

Offline

#42 2015-08-12 16:15:26

tommykr
Member
From: Poland
Registered: 2009-03-15
Posts: 51

Re: [PL] Polskie forum

Zgadzam się z tym co napisał Barthalion. Nie ma sensu na siłę podejmować pewnych działań. Taki sztywny wymóg 1 artykułu wiki na miesiąc może odstraszyć. Spodziewam się, że w pierwszych tygodniach po uruchomieniu nowej domeny będzie napad szału i generalnie powinno się pojawić trochę artów po polsku. Potem entuzjazm opadnie i zostanie jedna/dwie osoby, które będą się zajmować wiki o ile nie będą naciskane, że mają wyrobić normę.
Arch ma z zasady służyć średnio zaawansowanemu użytkownikowi, który powinien potrafić sobie radzić sobie z podstawowymi funkcjami unixowymi i okazjonalnie szukać wsparcia na forum. Jednak instalacja odbiega trochę od innych dystrybucji i powinniśmy oferować aktualny podręcznik instalacji w języku polskim.
Rejestracja na forum powinna posiadać zabezpieczenie przed takimi spamerami jakich mieliśmy okazję spotykać na poprzednim forum. I zdecydowanie trzeba zmienić silnik forum bo na starym funkcja aktywnych wątków nie działała tak jak powinna. FluxBB to rozsądny wybór i świetnie sprawdził się w przypadku tego forum.

Ja na razie nie będę się deklarował co do udziału w tworzeniu społeczności, do czasu gdy rozwiążę problem, który opisałem na tym forum kilka dni temu.

Offline

#43 2015-08-12 16:24:57

sir_lucjan
Member
From: Krakow, Poland
Registered: 2014-11-26
Posts: 19
Website

Re: [PL] Polskie forum

Popieram to co napisał Barthalion. Dodatkowo, proponuję nie udzielać odpowiedzi na problemy związane z Manjaro. To chyba oczywiste i nie muszę tłumaczyć powodu smile Distra korzystające z repo Archa w czystej postaci powinny być traktowane niemal na równi z Arch.


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
[AUR]  [GitHub]

Offline

#44 2015-08-18 13:55:39

pb
Member
From: Krakow, PL
Registered: 2014-12-26
Posts: 336
Website

Re: [PL] Polskie forum

Jakby to powiedzieć... coś się tworzy?

Offline

#45 2015-08-18 19:45:03

sir_lucjan
Member
From: Krakow, Poland
Registered: 2014-11-26
Posts: 19
Website

Re: [PL] Polskie forum

Tworzy. Niedługo świat ujrzy pierwsze efekty.


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
[AUR]  [GitHub]

Offline

#46 2015-08-25 06:11:53

pb
Member
From: Krakow, PL
Registered: 2014-12-26
Posts: 336
Website

Re: [PL] Polskie forum

Zatem zapraszamy wszystkich na http://forum.archlinux.org.pl

Offline

#47 2015-08-26 17:52:22

gaim123
Member
From: Poland
Registered: 2015-04-27
Posts: 34

Re: [PL] Polskie forum

Proszę o pomoc w tym temacie:

Podaj wynik polecenia "date -u +%V$(uname)|sha256sum|sed 's/\W//g'"?

Offline

#48 2015-08-26 18:10:08

sir_lucjan
Member
From: Krakow, Poland
Registered: 2014-11-26
Posts: 19
Website

Re: [PL] Polskie forum

Kawalarz z Ciebie.


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
[AUR]  [GitHub]

Offline

#49 2015-08-26 18:23:27

gaim123
Member
From: Poland
Registered: 2015-04-27
Posts: 34

Re: [PL] Polskie forum

sir_lucjan wrote:

Kawalarz z Ciebie.

Obawiam się że to nie jest wynik tego polecenia.

Offline

#50 2015-08-26 18:49:11

sir_lucjan
Member
From: Krakow, Poland
Registered: 2014-11-26
Posts: 19
Website

Re: [PL] Polskie forum

Co jak co ale to działa tongue

date -u +%V$(uname)|sha256sum|sed 's/\W//g'

Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
[AUR]  [GitHub]

Offline

Board footer

Powered by FluxBB